به گواهینامه پهپاد نیاز داری؟!!! به آکادمی ایـــرسا مراجعه کن!
0
09385004142

۷ روشی که سازمان های آتش نشانی از پهپادها در میدان استفاده می کنند

در سراسر ایالات متحده و در سراسر جهان، هواپیماهای بدون سرنشین بیشتر و بیشتر در عملیات اطفاء حریق استفاده می شوند.

و با دلیل موجه هواپیماهای بدون سرنشین به آتش‌نشانان کمک می‌کنند اطلاعات حیاتی درباره آتش‌سوزی‌های جاری جمع‌آوری کنند، که به آن‌ها کمک می‌کند تلاش‌های خود را بر جایی متمرکز کنند که کمک‌شان بیشتر مورد نیاز است، آنها را از خطرات محافظت کند و جان‌ها را نجات دهد.

در اینجا هفت روش مختلف آتش نشانی برای استفاده از پهپادها در عملیات خود در حال حاضر آورده شده است.

۱٫ خطر و خطر را ارزیابی کنید
پهپادها از عملیات اطفای حریق با ارائه نمایی از بالای صحنه آتش‌سوزی پشتیبانی می‌کنند که به آتش‌نشانان اطلاعاتی در زمان واقعی در مورد چگونگی گسترش آتش می‌دهد.

drones-wildfire

هنگام مقابله با آتش‌سوزی‌های جنگلی، پهپادها می‌توانند به آتش‌نشانان کمک کنند تا بفهمند آتش چگونه گسترش می‌یابد و ممکن است به کجا برسد.

در برخورد با آتش سوزی سازه، پهپادها می توانند اطلاعات کلیدی در مورد خروجی ها و نقاط ورودی، و همچنین اطلاعاتی را در مورد ماهیت آتش نشان دهند که در غیر این صورت ممکن است جمع آوری آنها ممکن نباشد.

همچنین، زمانی که آتش در حال خاموش شدن است، همچنان می تواند حاوی نقاط داغ در حال دود شدن باشد که با چشم غیرمسلح نامرئی هستند، و یک دوربین حرارتی متصل به یک پهپاد می تواند به آتش نشانان کمک کند تا این نقاط را پیدا کنند و مطمئن شوند که از آنها اجتناب می کنند.

۲٫ پاسخ به بلایا
آتش نشان ها فقط با آتش مبارزه نمی کنند.

پهپادها می توانند راهی سریع و ایمن برای گرفتن اطلاعات مربوط به رویدادهای فاجعه بار مانند سیل، زلزله و طوفان به آتش نشانان ارائه دهند.

flood-drones

این اطلاعات اولیه به فرماندهان حادثه و مدیران اورژانس کمک می کند تا میزان تأثیر جامعه بر زیرساخت ساختمان، شرایط جاده و شرایط زندگی را درک کنند و این اطلاعات می تواند در تعیین اینکه چه منابع اضافی ممکن است از FEMA، جوامع همسایه یا سازمان های دیگر مورد نیاز باشد، کمک کند.

پهپادهای داده‌ای که در طول بلایا جمع‌آوری می‌کنند همچنین می‌توانند به یافتن افرادی که در خانه‌ها یا وسایل نقلیه‌شان محبوس شده‌اند کمک کنند و تلاش‌های نجات را برای کمک به آنها منحرف کنند.

۳٫ جان ها را نجات دهید
با استفاده از دوربین‌های حرارتی، آتش‌نشانان می‌توانند افرادی را که ممکن است در سطح بالایی ساختمان یا در آتش‌سوزی به دام افتاده‌اند پیدا کنند و تلاش خود را برای نجات آنها متمرکز کنند.

 

حتی بدون حرارت، توانایی دیدن در پنجره ها و به دست آوردن اطلاعات بلادرنگ در مورد وضعیت در یک ساختمان در حال سوختن یا در یک آتش سوزی، می تواند اطلاعات مهمی را در اختیار آتش نشان ها قرار دهد تا به آنها کمک کند تا جان افراد را نجات دهند.

۴٫ تحویل اضطراری را انجام دهید
آتش نشانان همچنین از هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل اضطراری در شرایط فاجعه، حمل وسایلی مانند دفیبریلاتورهای خارجی خودکار (یا AED) و هر تجهیزات دیگری که ممکن است روی زمین مورد نیاز باشد، استفاده می کنند.

من فکر می کنم که خدمات آتش نشانی واقعاً در تحویل بسته پیشتاز است. در طول سیل سال ۲۰۱۵، ما از پهپادها برای تحویل کیسه های بدن، AED و مجموعه ای از تجهیزات دیگر استفاده کردیم که پهپادهای ما قادر به حمل آن بودند.
– جین رابینسون، خلبان باتجربه جستجو و نجات پهپاد

۵٫ طرح های قبل از آتش را ایجاد کنید
آگاهی از موقعیت همه چیز در مورد نجات جان ها و جلوگیری از آسیب در هنگام آتش سوزی است و نیمی از نبرد این است که بدانید به چه چیزی وارد می شوید.

به همین دلیل است که آتش نشانان از پهپادها برای گرفتن تصاویر و ایجاد نقشه های ارتوموزائیک از ساختمان ها و تأسیسات کلیدی، مانند مدارس، در مناطقی که در آن کار می کنند، استفاده می کنند.

orthomosaic-map-drones

این نقشه ها به آتش نشانان کمک می کند تا محل خروجی ها را بدانند و فرمانده حادثه در هنگام آتش سوزی می تواند از آنها برای مقایسه شرایط عادی و شرایط آتش سوزی برای قسمت های مختلف ساختمان استفاده کند.

۶٫ انجام تحقیقات
استفاده از پهپاد برای گرفتن فیلم هوایی در حالی که آتش در حال شعله ور شدن است می تواند ارزش دوگانه ای به همراه داشته باشد – یکی، آگاهی موقعیتی از آنچه در حال حاضر در صحنه اتفاق می افتد. و دو، مجموعه ای از اطلاعات دست اول در مورد چگونگی سوختن آتش در حالی که فعال بود.

این اطلاعات که در عکس‌ها و ویدئوها جمع‌آوری شده‌اند، می‌توانند بایگانی شوند و برای بررسی چگونگی وقوع آتش‌سوزی استفاده شوند.

آتش نشانان همچنین پس از خاموش شدن آتش از پهپادها برای بررسی صحنه و جمع آوری تصاویری استفاده می کنند که می توانند به نقشه های ارتوموزائیک تبدیل شوند. این نقشه‌ها به‌عنوان رکوردی از صحنه پس از آتش‌سوزی عمل می‌کنند، به طوری که حتی اگر صحنه در طول زمان تغییر کند، هنوز یک مجموعه داده کامل وجود دارد که می‌تواند برای بررسی عواملی که ممکن است باعث آتش‌سوزی شده باشد و نحوه سوختن آن در حین فعال بودن مورد استفاده قرار گیرد. .

۷٫ مواد آموزشی ایجاد کنید
فیلم‌های ویدئویی هوایی و تصاویر گرفته شده در حین شعله‌ور شدن آتش می‌توانند در ارزیابی‌های پس از اقدام، که در آن آتش‌نشانان تلاش‌های خود را نقد می‌کنند تا بتوانند رویکرد خود را بهبود بخشند و نیازهای آموزشی آینده را شناسایی کنند، بسیار مهم باشد.

این مواد همچنین می‌توانند برای آموزش آتش‌نشان‌های جدید مورد استفاده قرار گیرند و نمونه‌های واقعی از چگونگی وقوع آتش‌سوزی و مکان‌هایی که تصمیمات روی زمین به خوبی گرفته شده یا می‌توانستند بهتر انجام شود را ارائه می‌دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *