به گواهینامه پهپاد نیاز داری؟!!! به آکادمی ایـــرسا مراجعه کن!
0
09385004142

۶ روشی که پلیس از پهپاد در کار خود استفاده می کند

ما در چند سال گذشته شاهد افزایش استفاده از پهپادها بوده‌ایم که به بخش‌های جدید گسترش یافته و ارزشی را ارائه می‌کند که قبلاً فقط تصور می‌شد – و ادارات پلیس نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

ادارات پلیس از نظارت بر صحنه های اضطراری گرفته تا کمک به یافتن افراد ناپدید شده در عملیات جستجو و نجات، از فناوری پهپادها به روش های خلاقانه و نجات دهنده استفاده می کنند.

در اینجا شش روشی که ادارات پلیس از پهپادها در عملیات خود استفاده می کنند آورده شده است.

تام آگوس از دپارتمان پلیس گورنی در گورنی، IL از یک پهپاد برای ارزیابی خسارات ناشی از سیل استفاده می کند.

۱٫ نقشه برداری از مکان های بسیار متداول
پلیس از داده های هوایی برای نقشه برداری از مکان های پر رفت و آمد در شهرها مانند مراکز خرید و مدارس استفاده می کند.

در صورت وقوع یک سناریوی تیراندازی فعال، آتش‌سوزی یا سایر موارد اضطراری که نیاز به تخلیه یا نوعی واکنش تاکتیکی دارد، نقشه‌های ارتوموزائیک ایجاد شده با داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط پهپاد می‌توانند به مجریان قانون کمک کنند تا موقعیت خاصی را که در زمان مواجهه با آن مواجه خواهند شد، بهتر درک کنند. آنها به صحنه می رسند و خود را بر این اساس آماده می کنند.

police-aerial-drone-work

به عنوان مثال، در طول یک سناریوی تیرانداز فعال، یک نقشه دقیق ایجاد شده با داده‌های هوایی می‌تواند به مجریان قانون کمک کند تا نقاط خروجی احتمالی برای تخلیه، یا نقاط ورودی را پیدا کنند که در آن می‌توانند با تیرانداز مقابله کنند، و همچنین به طور کلی به آن‌ها کمک می‌کند تا تمام دهانه‌های احتمالی را پوشش دهند. ساختار

[نقشه ارتوموزائیک چیست؟ نقشه ارتوموزائیک یک نمایش عکس دقیق و دقیق از یک منطقه است که از تعداد زیادی عکس به هم چسبیده شده و از نظر هندسی تصحیح شده است (“مرتب شده”) به طوری که به اندازه یک نقشه دقیق باشد.]

۲٫ مستندسازی صحنه های جنایت
گاهی اوقات زمان کافی برای شانه زدن کامل صحنه جنایت به صورت شخصی وجود ندارد، و حتی اگر این کار را انجام دهید، ممکن است چیزی را از دست بدهید.

یک نقشه ارتوموزائیک به بازرسان اجازه می دهد تا صحنه جنایت را با جزئیات به عقب نگاه کنند، حتی پس از اینکه آنها را ترک کردند.

در ارائه‌ای در InterDrone سال گذشته، در مورد محققی شنیدیم که پس از مشاهده دقیق نقشه صحنه جنایت توانست یک تلفن همراه خونین را بازیابی کند، که در نهایت به شناسایی مظنون در تحقیقات قتل کمک کرد.

۳٫ بررسی مکان های بلایا
هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند به افسران پلیس کمک کنند تا درک درستی از آسیب‌های وارده بر زمین پس از سیل، طوفان، زلزله یا سایر بلایای بزرگ در زمان واقعی داشته باشند.

police-survey-disaster-site

داده‌های هوایی جمع‌آوری‌شده توسط پهپاد می‌تواند به هدایت منابع به جایی که بیشتر مورد نیاز است کمک کند، و می‌تواند با دادن اطلاعاتی در مورد ماهیت صحنه‌ای که وارد آن‌ها می‌شود، به محافظت از امدادگران اولیه و پرسنل اضطراری کمک کند، بنابراین آنها می‌توانند از خطرات اجتناب کنند و خود را از آن دور نگه دارند. صدمه.

پس از برخورد طوفان هاروی به هیوستون، مقامات از هواپیماهای بدون سرنشین برای بررسی محله‌های سیل‌زده، ارزیابی خسارت، شناسایی محل هدایت منابع و همچنین جستجوی افرادی که ممکن است در خانه‌ها یا وسایل نقلیه خود گیر افتاده باشند، استفاده کردند.

۴٫ جستجو و نجات
پهپادها می توانند به افسران پلیس و سایر امدادگران اورژانس کمک کنند تا افراد گم شده یا گم شده را پیدا کنند.
با پوشش مناطق وسیع در مدت زمان کوتاه، یک پهپاد می‌تواند با تعیین مکان یک فرد بسیار سریعتر از آنچه که با پای پیاده انجام می‌شود، یک زندگی را نجات دهد تا بتواند مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز خود را دریافت کند.

در یک نمونه در بریتانیا، مردی در شب هنگام تصادف از خودروی خود پرت شده بود و در صورت پیدا نشدن سریع، در خطر یخ زدن تا حد مرگ بود. یک هواپیمای بدون سرنشین مجهز به دوربین حرارتی مرد را که قبلا دچار هیپوترمی شده بود، در یک خندق با عمق ۶ فوتی در بیش از ۵۰۰ فوت از محل سقوط پیدا کرد. چون به سرعت او را پیدا کردند، توانستند او را به مداوا برسانند و جانش را نجات دهند.

۵٫ تصادف و مدیریت ترافیک
پهپادها می توانند با تجسم بزرگی تصادف و تأثیر آن بر جریان ترافیک، اطلاعات مهمی را در هنگام حوادث ترافیکی بزرگ ارائه دهند.

police-drone-accident-control

این اطلاعات می‌تواند به تغییر مسیر ترافیک کمک کند، و همچنین می‌تواند به واحدهای اورژانس ورودی که به سایر مسائل مبرم پیرامون حادثه پاسخ می‌دهند کمک کند تا تلاش‌های خود را اولویت‌بندی کنند و پاسخ را تا حد امکان کارآمد کنند.

۶٫ برخورد با بمب و مواد خطرناک
پهپادها همچنین با بررسی تهدیدات احتمالی بمب از راه دور، بدون آسیب رساندن به افسران، به پلیس کمک می کنند.

نه تنها این، بلکه هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند به جمع‌آوری نمونه‌هایی از مواد بالقوه خطرناک کمک کنند، چه در سناریویی که گمان می‌رود شخصی عمداً می‌خواهد به مردم صدمه بزند، یا زمانی که نشت، نشت یا سایر حوادث خطرناک تصادفی رخ داده است. سپس می توان از این نمونه ها برای ارزیابی تهدید و مقابله مناسب با آن استفاده کرد.

به عنوان مثال، پس از یک حادثه در یک نیروگاه هسته ای که عواقب آن هنوز مشخص نیست، یک پهپاد می تواند به پلیس کمک کند تا آگاهی موقعیتی در مورد سطوح تشعشعات و سایر جزئیات کلیدی را از فاصله ایمن ارائه دهد.

 

البته این نمونه ها فقط مروری بر برخی از روش هایی است که در حال حاضر مجریان قانون از پهپادها در کار خود استفاده می کنند. با گذشت زمان و پیشرفت فناوری هواپیماهای بدون سرنشین، مطمئناً شاهد استفاده بیشتر از آن خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *