به گواهینامه پهپاد نیاز داری؟!!! به آکادمی ایـــرسا مراجعه کن!
0
09385004142

۵ راه برتر جلوگیری از Flyaways برای خلبانان هواپیمای بدون سرنشین که باید به یاد داشته باشند

هر کس می ترسد که هواپیماهای بدون سرنشین خود را به طور غیرمنتظره پرواز کند و دوباره دیده نشود. هواپیماهای بدون سرنشین DJI طراحی شده اند که به صورت خودکار در صورت از دست دادن سیگنال RC، به صفحه اصلی (RTH) برسند. با این حال، برخی از خلبانان تجربه کرده اند که اغلب به عنوان “پرواز” شناخته می شود. براساس اطلاعات پرواز پرواز کاربران، اکثریت قریب به اتفاق از چندین خطای خلبان بوجود می آیند. در اینجا پنج مرحله ساده برای جلوگیری از پرواز هواپیمای بدون سرنشین به شما ارائه می شود.

  1. اطمینان حاصل کنید که یک صفحه اصلی تنظیم شده است

اگر می خواهید هواپیما خود را به طور خودکار به خانه برساند، مطمئن شوید که یک نقطه خانه پیش از آنکه برداشته شود تنظیم شده است! شما حداقل ۴ میله سیگنال GPS نیاز دارید. هنگامی که یک صفحه اصلی تنظیم شده است، یک فوریت در برنامه مشاهده خواهید کرد و یک نماد Green Point Home روی نقشه شما ظاهر می شود.

 

  1. مراقب تداخل قطب نما باشید

سیگنال GPS ضروری است، اما برای هواپیماهای بدون سرنشین خود به راحتی به خانه بازگشت. قطب نما دشمن شما نیز باید از تداخل نسبتا آزاد باشد. GPS تنها موقعیت هواپیمای بدون سرنشین را تعیین می کند؛ قطب نما گرایش آن را تعیین می کند. اگر RTH را آغاز کنید، هواپیما شما سر خود را چرخانده و به نقطه اصلی بازگشت می کند. اما اگر آن را نمی داند که چگونه به نوبه خود، ممکن است در نهایت پرواز در جایی دیگر.

برنامه DJI GO (نکات استفاده از DJI GO App، اینجا را چک کنید) به شما هشدار می دهد اگر تداخل قطب نما بیش از حد بزرگ باشد. شما همچنین می توانید مقدار دخالت در منطقه خود را در تنظیمات MC مشاهده کنید – عمومی – قطب نما. هواپیماهای بدون سرنشین MAVIC و DJI جدیدتر دارای قطبهای انبساطی هستند، اما اگر یکی یا هر دو آنها در قرمز باشند، ایده خوبی است که مجددا کالیبراسیون کنید یا به یک منطقه با مداخله کمتر بروید.

 

  1. درون خط چشم خود را نگه دارید

هواپيمای بدون سرنشين شما احتمالا سقوط يا گم شدن را تجربه می كند، اگر بتوانيد آن را با چشمان خود ببینید. دلایل خوبی وجود دارد که چرا پرواز در داخل خط دید در قوانین عملیات UAV در فواصل زمانی مشخص شده است. نظارت بر هواپیماهای بدون سرنشین صرفا از طریق خوراک ویدئوی زنده شما هیچ گاه ایده خوبی نیست. اگر این کار را بکنید نمیتوانید ببینید چه چیزی در پشت و یا از طرف هواپیماهای بدون سرنشین شما وجود دارد. گاهی اوقات “پرواز” فقط تصادفات ناشی از هواپیماهای بدون سرنشین قابل مشاهده نیست. پرواز در داخل خط دید و ایمن بمانید!

 

 

  1. اگر در حال حرکت هستید، صفحه اصلی خود را بازنشانی کنید

تا زمانی که سیگنال GPS شما کافی است، هنگامی که شما خاموش می شوید، نقطه ی اصلی شما به طور خودکار تنظیم می شود. با این حال، اگر شما حرکت می کنید، آن را به طور خودکار تنظیم مجدد نمی شود. اگر شما در یک ماشین یا در حال حرکت در یک قایق هستید، باید دوره ی Home Point خود را به طور منظم تنظیم کنید. این GIF یک راه برای بازنشانی صفحه اصلی شما را نشان می دهد:

 

 

  1. ارتفاع مناسب RTH را تنظیم کنید

با وجود اینکه هواپیماهای بدون سرنشین جدید DJI دارای سیستم های بینایی هستند که اجازه می دهد تا هواپیماهای بدون سرنشین در سراسر RTH به واسطه موانع پرواز کنند، هنوز هم ایده خوبی برای تنظیم ارتفاع RTH است. برای یک سنسور مانع در شرایط کم نور کار نمی کند، و سطوح شیشه ای خالص و آب ممکن است شناسایی نشود. همچنین سنسورهای جلوگیری از مانع ممکن است اشیای نازک مانند شاخه های درختی و خطوط برق را شناسایی نکنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *