به گواهینامه پهپاد نیاز داری؟!!! به آکادمی ایـــرسا مراجعه کن!
0
09385004142

مشاغل پهپاد قسمت هشتم : هواپیماهای بدون سرنشین در روزنامه نگاری

drone-jobs-journalism

طی چند سال گذشته، پهپادها به ابزاری رایج در روزنامه‌نگاری تبدیل شده‌اند، با عکس‌های هوایی گرفته‌شده توسط پهپادها به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم سیل چگونه به یک منطقه آسیب رسانده یا به اندازه یک جمعیت یا دامنه آتش‌سوزی جنگلی را به تصویر می‌کشد.

پهپاد-شغل-روزنامه نگاری

به طور کلی، پهپادها در روزنامه‌نگاری به عنوان یک نقطه برتر برای کمک به بیان یک داستان استفاده می‌شوند، زیرا عکس‌های هوایی و فیلم‌های ویدیویی می‌توانند لایه‌ای از درام را به پوشش خبری اضافه کنند.

مانند فیلم، پهپادها بسیار ارزان‌تر از استفاده از هلیکوپتر هستند، که عکس‌های هوایی را در جایی در دسترس قرار می‌دهد که قبلاً بودجه لازم برای گنجاندن آنها وجود نداشت.

یکی از مواردی که باید در مورد پرواز هواپیماهای بدون سرنشین برای روزنامه نگاری در نظر داشت این است که طیفی از موارد استفاده وجود دارد، با طیفی از کیفیت مورد نیاز. برای پوشش خبری فوری یا بلایای طبیعی، داشتن بهترین دوربین ممکن است به اندازه داشتن فیلم مهم نباشد. از سوی دیگر، اگر می‌خواهید یک عکس هنری را برای همراهی با یک مقاله نوشته شده یا فیلم مستند برای داستان ویدیویی طولانی‌تری که به پوشش آن کمک می‌کنید، ثبت کنید، ممکن است یک پهپاد گران‌تر بخواهید که اجازه می‌دهد محموله سفارشی‌سازی شده تا بتوانید دوربین رده بالای خود را وصل کنید و بهترین عکس‌های ممکن را بگیرید.

مجموعه مهارت‌های مورد نیاز برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در روزنامه‌نگاری نیز بسته به موارد استفاده خاص شما متفاوت است. اگر به عنوان یک مستندساز کار می کنید، ممکن است به تخصص بالایی در زمینه فیلمبرداری و عکاسی نیاز داشته باشید، در حالی که سطح مهارت شما ممکن است نیازی به توسعه کامل برای پوشش اخبار فوری نداشته باشد. همانطور که گفته شد، در تمام سناریوهای مرتبط با روزنامه نگاری، احتمالاً مهارت های پروازی شما باید درجه یک باشد، با توجه به اینکه ممکن است در شرایط سخت تحت فشار پرواز کنید و ممکن است فقط یک فرصت برای گرفتن عکس داشته باشید.
بهترین پهپادها و نرم افزارهای پیشنهادی برای کار در روزنامه نگاری
هواپیماهای بدون سرنشین

همانطور که در بالا ذکر شد، نوع هواپیمای بدون سرنشینی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید بسته به نوع روزنامه نگاری که انجام می دهید بسیار متفاوت است. برای پوشش خبری فوری، احتمالاً می‌توانید با DJI Mavic 3 خوب عمل کنید، اما اگر می‌خواهید تصاویر خیره‌کننده‌ای را برای یک داستان چاپی یا یک مستند ثبت کنید، ممکن است چیزی پیشرفته‌تر بخواهید. یک Inspire 2 با ZenMuse x7 – یک DJI دوربین که به طور خاص برای ساخت فیلم ساخته شده است – می تواند این کار را انجام دهد، یا ممکن است بخواهید کیفیت خود را حتی بالاتر از آن بالا ببرید و به FreeFly Alta نگاه کنید، که به شما امکان می دهد محموله خود را سفارشی کنید. بنابراین می توانید دوربینی را که برای یک عکس خاص استفاده می کنید انتخاب کنید.
نرم افزار

وقتی نوبت به نرم افزار روزنامه نگاری می شود، احتمالاً به نوعی ابزار پردازش عکس و همچنین ابزار پردازش ویدیو می خواهید. فتوشاپ ادوبی یک انتخاب خوب برای عکس است، یا اگر نیازی به انجام کارهای پس از تولید زیاد روی تصاویر خود ندارید، لایت روم ادوبی نیز می تواند این کار را انجام دهد. برای ویرایش ویدیو، هم Adobe’s Premiere Pro و هم Apple’s Final Cut Pro گزینه های خوبی هستند.
به عنوان خلبان هواپیمای بدون سرنشین در روزنامه نگاری چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

بسیاری از افرادی که ما ملاقات کرده‌ایم و از هواپیماهای بدون سرنشین در روزنامه‌نگاری استفاده می‌کنند، در حال حاضر در شغل‌های دیگر در روزنامه‌نگاری کار می‌کنند، یا به عنوان فیلمبردار، عکاس، مجری یا در نقش دیگری.

بر اساس تخمین‌های Payscale، متوسط ​​حقوق اولیه برای رشته‌های روزنامه‌نگاری حدود ۳۵۰۰۰ دلار در سال است که عکاسان خبری حدود ۳۰۰۰۰ دلار در سال و مجریان اخبار حدود ۵۰۰۰۰ دلار در سال دریافت می‌کنند. البته، موقعیت مکانی عامل مهمی در میزان درآمد شما در روزنامه‌نگاری است – یک شهر بزرگ بیشتر از یک شهر کوچکتر هزینه می‌کند – و مطمئناً داشتن مجموعه‌های مهارتی متعدد (مانند توانایی پرواز با پهپاد و خوب بنویس).

همانطور که گفته شد، برخی از خلبانان هواپیماهای بدون سرنشین در آنجا هستند که کار آزاد در روزنامه نگاری انجام می دهند. در اینجا چیزی است که یکی از آنها در مورد نحوه قیمت گذاری خدمات خود به ما گفت:

نرخ نیم روز برای عکاسی/فیلمبرداری ما برای یک پروژه خبری ۴۰۰ دلار برای ۴ ساعت اول یا هر افزایشی از آن است. ۷۵۰ دلار برای یک روز ۸ ساعته یا هر افزایش آن بیش از ۴ ساعت اول. هر نیم ساعت بعد از ۸ ساعت ۵۰ دلار است. اگر به یک نقطه‌نگار نیاز باشد، ۵۰ دلار دیگر در ساعت برای هر دو نرخ اضافه می‌شود.

– الیوت فرانسیس، خلبان هواپیمای بدون سرنشین و مالک ReelView Aerial
انواع ماموریت خلبانان هواپیماهای بدون سرنشین معمولا در روزنامه نگاری پرواز می کنند

گزارش بلایا – فیلمبرداری از آتش سوزی، سیل، طوفان، طوفان، گردباد، و دیگر سناریوهای فاجعه.
اخبار فوری — فیلمبرداری از سناریوهای تیراندازی یا گروگان گیری فعال، ساختمان های فروریخته و سایر رویدادهای گزارش زنده.
گزارش ترافیک – تصاویر هوایی از ترافیک و تصادفات.
کار مستند- کار منظره/حیات وحش، کار منظره شهری یا سناریوهای دیگری که در آن چشم انداز هوایی می تواند به بیان داستان کمک کند.
گزارش تحقیقی – استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین برای جمع آوری اطلاعات کلیدی برای یک داستان (به عنوان مثال، در مورد شرایط کار در یک کارخانه، یا اینکه آیا شهردار از آبپاش های خود به طور غیرقانونی در طول خشکسالی استفاده می کند و غیره).
عکاسی خبری – عکس‌های هنری، با کیفیت بالا و فیلم‌برداری برای بیان داستان.

منابع اضافی

صفحه روزنامه نگاری با هواپیماهای بدون سرنشین ویکی پدیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *